Jagoda Matusz

FESTIWAL WIELU KULTUR - MULTICULTURAL FESTIVAL

Sobotni ranek 2 października 2010 zapowiadał piękny dzień. Dzień był faktycznie nie tylko piękny, ale i niezwykły, szczególnie dla mieszkańców pięknej stolicy wschodniej części hrabstwa Kent - CANTERBURY.

Była to pierwsza tego typu impreza zorganizowana tutaj przez Radę Miejską wraz z organizacjami wchodzącymi w skład Niezależnej Rady Mniejszości Etnicznych (EMIC). Polaków reprezentowało nasze ZRZESZENIE POLAKÓW OKRĘGU KENT (Polish Association in Kent).

W Chaucer Technology School w Canterbury spotkali się ludzie z całego globu. Prezentowali swoją kulturę, można było posłuchać muzyki, obejrzeć ciekawe eksponaty, zjeść coś dobrego, serwowane były potrawy z całego świata. Dla dzieci zorganizowano oczywiście salę zabaw.

Polskie stoisko z domowymi ciastami cieszyło się dużym powodzeniem, goście próbowali, chwalili, niektórzy pytali o przepisy.

W auli odbywały się występy przedstawicieli różnych narodów, podziwialiśmy między innymi chiński taniec z parasolkami, występ zespołu muzycznego  18 Karat Cats wzbudził też duże zainteresowanie, chłopcy odebrali gromkie brawa, a po występie w świetlicy z grupą entuzjastów rapowali jeszcze aż do zakończenia festiwalu.

Była to naprawdę ciekawa, a także pożyteczna impreza, bo dzięki nawiązanym tam kontaktom można wiele zdziałać, wspólnie sobie pomagać i wspierać się.

Zdjęcia z imprezy: http://picasaweb.google.co.uk/Ukprophoto/CCCMulticulturalPRESS?authkey=Gv1sRgCO6joY6zkenejgE&feat=directlink#
News & Updates

Archive