Shepway

Folkestone

Norbi w Walentynki 14 lutego 2015 r.


Msze w jęz. angielskim w niedziele o godz. 9.30 i 11.00 w Catholic Church of our Lady Help of Christians, 41 Guildhall St  Folkestone CT20 1EF. Informacje tutaj.

Wielkanoc 2014 r.: Sobota 19 kwietnia o godz. 14.00 ŚwięconkaŚwięcenie pokarmów

Wielka Sobota 30 marca 2013 r.

godz. 13.00

Catholic Church of our Lady Help of Christians, 41 Guildhall St  Folkestone CT20 1EF

Msze w języku polskim w Niedzielę Wielkanocną i Poniedziałek Wielkanocny o godz.12.00 w Ramsgate.

Polska Lokalna Misja Katolicka w Ramsgate, Canterbury, Dover została rozwiązana (marzec 2013 r.).Polska Lokalna Misja Katolicka w Ramsgate, Canterbury, Dover została utworzona 25 marca 2012 r. Nowy proboszcz, ks. Paweł Stebel zaprasza do współpracy rodaków zamieszkałych w tych miastach. Trwają rozmowy na temat możliwości odprawiania Mszy w języku polskim w kościele katolickim w Folkestone, dokąd łatwy dostęp mieliby zarówno mieszkańcy Dover jak i Ashford. Słowo ks. Pawła.


Polska Szkoła "TĘCZOWE ABECADŁO" dla dzieci w wieku 4-10 lat powstaje w Folkstone. Zajęcia będą odbywały się w tygodniu  po 1,5 godziny. Zapisy i informacje pod numerem 07847221866 w godz 10.00-15.00  lub mailem mlimanowska@yahoo.com

 

Salwy śmiechu na sali - kabarety Młodych Panów i Słuchajcie w Folkestone

Prowadzący wieczór Mariusz Kałamaga, obsługa The Tower Theatre w Folkestone i organizator, a zarazem  sponsor imprezy -- firma DFDS nie ukrywali zaskoczenia na widok wypełnionej po brzegi widowni. Występujący, zagrzewani gromkimi wybuchami śmiechu rozbawionej publiczności także poddali się panującej tego piątkowego wieczora 11 listopada 2011 r. wyjątkowej atmosferze i przedłużyli swój występ. Rodacy z animuszem nagradzali kolejne skecze.

Marta Jędrzejak z DFDS skomentowała: „Byliśmy bardzo zaskoczeni tym, że Polacy mieszkający w hrabstwie Kent przybyli tak licznie. Wielu z nich po zakończeniu spektaklu stwierdziło, iż tego typu imprezy powinny być organizowane regularnie. Fakt, iż sala wypełniona była po brzegi, a publiczność zachwycona całym wydarzeniem z pewnością motywuje nas, aby organizować częściej imprezy kulturalne dla polskiej społeczności”.

Nie od dziś wiadomo, że przewoźnik DFDS przeznacza znaczące środki na dofinansowanie polonijnych imprez kulturalnych. Andrew Kelly, menadżer marketingu firmy podkreślił: „Polacy są dla nas bardzo ważnymi klientami i staramy się uprzyjemnić im pobyt poza ojczyzną organizując tego typu spotkania kulturowe, natomiast na naszych promach z Dover do Dunkierki można zjeść polskie potrawy, przeczytać polską gazetę, wysłuchać komunikatów w języku polskim".

Fot. Znowu Dobroniak


POLSKI WIECZÓR KABARETOWY Z DFDS SEAWAYS W FOLKESTONE

Firma DFDS Seaways zaprasza na występ znanych polskich kabaretów, który odbędzie się w piątek 11 listopada o godz.
19.00 w The Tower Theatre w Folkestone (North Road, Folkestone, Kent, CT20 3HL).

Bilety w cenie 12 funtów dostępne są na stronie internetowej www.towertheatrefolkestone.co.uk, jak również w polskich sklepach oraz przy wejściu do teatru w dniu występu.

Kontakt email: martaj99@gmail.com, tel.: 07583716918.
Sklep polskiInformacje do publikacji proszę przesyłać na adres: info@polskakent.org.

News & Updates

Archive