Jutro spotkanie w Cliftonville

26-11-2011
POLSKA PARAFIA W KENT? 

Kościół pw. św. Anny w Cliftonville
  • W najbliższą niedzielę w Cliftonville (Margate) 27 listopada o 13.30 ważne spotkanie w hallu przy kościele pw. św. Anny: to od 4 lat pierwsza przymiarka do utworzenia ośrodka duszpasterskiego Polskiej Misji Katolickiej. Przyjdźcie licznie i przyprowadźcie znajomych. W tym samym miejscu mogą się odbywać lekcje polskiej szkoły sobotniej i inne spotkania, włącznie z udzielaniem pomocy w poszukiwaniu pracy. Trzeba jednak właczyć się do tego projektu, potrzeba wiele rąk.
    Dzięki wysiłkom ks. rektora Polskiej Misji Katolickiej w niedzielę 27 listopada o godz. 12.30 znowu odprawiona będzie msza po polsku w katolickim kościele św. Anny w Cliftonville (St. Anne's Catholic Church, Eastern Esplanade /u zbiegu z Devonshire Gardens/, Cliftonville, Margate, Kent, CT9 3AF).
  • Kilka słów wyjaśnienia: to, ze mamy polską mszę w Cliftonville, zawdzięczamy wyłacznie przychylności ś.p. ks. Eryka. Teraz, kiedy go zabrakło, jest niełatwo. Wszelkie decyzje dotyczące tej parafii podejmowane są przez arcybiskupa diecezji Southwark, który jednak wyraził zrozumienie dla sytuacji Polonii w tej parafii. Dlatego już po raz czwarty z Londynu przybywa polski kapłan. Jednak przynajmniej koszt jego przyjazdu powinien być pokryty z kolekty, dlatego bądźmy tak hojni jak to tylko możliwe. Polska Misja Katolicka działa tutaj dzięki ofiarności wiernych, a to zobowiązuje.


Fot. http://www.geograph.org.uk/photo/2281198

News & Updates

Archive