Mikołajki

Mikołaj Święty przyniósł prezenty

Tradycji stało się zadość. Wprawdzie nieco wcześniej, bo już 4 grudnia 2010 r., ale za to wygodniej dla rodziców, którzy przyprowadzili pociechy na imprezę do sali przy kościele św. Dunstana w Canterbury.

Na początek i przełamanie lodów na salę wjechały zabawki. 3- i 4-latki z zapałem przemieszczały się wzdłuż i wszerz na wielokołowych pojazdach. Inne dzieci wolały bawić się zabawkami. Najmłodsi ucinali sobie drzemkę w fotelikach samochodowych. Niektórzy woleli tworzyć kartki świąteczne albo inne kompozycje przy stoliku pełnym kredek i mieniącego się kolorami tęczy brokatu. Z głośników płynęły melodie polskich piosenek dla młodszych i starszych dzieci.


Jednocześnie w kuchni wrzała praca przy układaniu pieczołowicie przygotowanych domowych ciast i innych smakołyków czy przygotowaniu kawy i herbaty.

Potem w kółeczku krążyła chusteczka haftowana, wszystkie cztery rogi, jechał pociąg z daleka, a stary niedźwiedź mocno spał.

Wszystko ucichło, gdy na sali pojawił się Mikołaj. Otoczyły go
kręgiem dzieci, a za nimi rodzice; a po chwili w rękach Mikołaja pojawiły się... paczki. Niektórzy tak byli zdumieni słysząc swoje imię, że nie chcieli podejść, ale zawsze znalazł się ktoś, kto mógł towarzyszyć obdarowywanemu. Rodzice również otrzymali malutkie conieco, a na koniec nawet Mikołaj zasłużył sobie na malutki prezent. Spośród szeleszczących opakowań wyłaniała się zawartość paczek.

Impreza powoli dobiegała końca. Wszystkie sprzęty wracały na miejsce, a uśmiechnięte rodziny rozchodziły się do domów. Niektórzy juz dziś umawiali się na piątkowe spotkanie playgroup w centrum Riverside w Canterbury.
 


Mikołajki w Canterbury


W sobotę 4 grudnia w St Dunstan's Church Hall w Canterbury

(80 London Road, Canterbury, Kent, CT2 8LS)

w godzinach od 16 do 18

odbędzie się impreza mikołajkowa dla dzieci

w wieku od 3 do 8 lat.
W programie:

Święty Mikołaj i symboliczne prezenty


Tańce i zabawy przy polskich piosenkach

Koszt imprezy: £5 od dziecka


Wszelkie informacje: Aga, tel. 07878 957 519

Dzieci młodsze lub trochę starsze również mile widziane!

fot. magia-swiat.web21.plNews & Updates

Archive