Informacje

Msza po polsku w Canterbury w każdą drugą niedzielę miesiąca o godz. 16.00. Odprawia ks. Andrzej Błażkiewicz, który serdecznie zaprasza do włączenia się do wspólnego przeżywania Eucharystii. Po Mszy spotkanie w salce nad zakrystią. Gorące napoje, wspólnie przyniesiony poczęstunek, okazja do nawiązania kontaktów i włączenia się do pracy na rzecz wspólnego dobra.

Zajęcia w Szkole im. Józefa Conrada Korzeniowskiego w Canterbury odbywają się już piąty rok w Thanington Neigbourhood Resource Centre. Tak jak dotąd, lekcje odbywają się dwa razy w miesiącu od godz. 10.00-13.00.

Szkoły polonijne w Ashford, Gillingham, Gravesend i Rochester: zob. w linku Lokalne-odpowiedni okręg.

Książki w języku polskim znajdziesz w bibliotece w Canterbury. Możesz tam też zamówić książkę, której nie ma na półce. Zobacz  tutaj.

W piątki od godz. 9.30-11.30 w czasie roku szkolnego playgrup dla rodzin z dziećmi do 5 lat w Riverside Children Centre w Canterbury. Informacje tutaj
Linia telefoniczna dla ofiar przemocy domowej po polsku: tel. 01270 260 106 we środy od godz. 10.00-14.00 i wtorki 19.30-21.30 e-mail: polishhelpline@cheshirewithoutabuse.org.uk

Poradnia Rodzinna Polish Psychologists' Association w Londynie zrzesza specjalistów udzielających bezpłatnej pomocy psychologicznej i pedagogicznej po polsku. Od diagnozy trudności szkolnych po porady dla rodziców, nauczycieli i pedagogów i wspomaganie uczniów z problemami adaptacyjnymi związanymi z kształceniem poza granicami kraju oraz pomoc w wyborze drogi zawodowej. Kontakt: rodzina@polishpsychologists.org, tel.: 0797 453 4210.

Składki członkowskie za okres od 1.04.2013 uchwała Walnego Zgromadzenia Członków ZPOK zostały ustalone na poziomie 0 funtów. Jednak dobrowolne datki można opłacać przelewem na nasze konto Polish Association in Kent, HSBC, Sort Code 401611, Account Number 32272024. Opłacamy dzięki nim hosting tej strony internetowej, wynajem sali na nasze spotkania i imprezy, a także inne koszty administracyjne.

Pragniemy mieć przedstawicieli/sympatyków Zrzeszenia Polaków Okręgu Kent w każdym mieście hrabstwa. Zależy nam na osobach pragnących zrobić coś dla siebie i otoczenia. Potencjalnych organizatorów takich lokalnych grup prosimy o kontakt: martagocek@onet.eu.

Zrzeszenie jest członkiem Zjednoczenia Polskiego w Wielkiej Brytanii, organizacji reprezentującej Polaków w WB wobec władz polskich i brytyjskich. Zgodnie ze statutem udziela ono pomocy Polakom na emigracji w potrzebie. Zachęcam do korzystania z tej możliwości. Tel. 020 8748 1203, zpwb.org.uk. Papierowe kopie "Informatora Polskiego" w 12. wydaniu lub poradnika "Jak żyć i pracować w Wielkiej Brytanii" wyd. 6 można zamówić:  martagocek@onet.eu.

Marta Gocek
Prezeska Zrzeszenia Polaków Okręgu Kent


News & Updates

Archive