Ashford

 

 

 • W kościele pod wezwaniem św. Szymona (St Simon Stock Catholic Church, Brookfield Road, Ashford, TN23 4EU, tel. 01233 622 399), w każdą czwartą niedzielę miesiąca o godz. 15.30 odbywają się msze po polsku, możliwość spowiedzi o 15.00. Ksiądz Bartłomiej Dudek przyjezdża do nas z parafii św. Franciszka w Maidstone.

 • Wielkanoc 2014 r.
Piątek 18 kwietnia godz. 19.00 Droga Krzyżowa i czuwanie
Sobota 19 kwietnia godz. 12.00 Święconka
Niedziela 20 kwietnia godz. 18.00 Msza

 

 • Polska Sobotnia Szkoła im.Jana Brzechwy w Ashford i Maidstone rozpoczęła zapisy na nowy rok szkolny 2013/14. Osoby zainteresowane zapraszamy na stronę szkoły www.polishschool-kent.co.uk


 • Wiadomości po polsku z biuletynu parafii:
  Inicjatywy w jezyku polskim:
  1) Msze sw. – czwarta (nie ostatnia!) niedziela miesiąca, godz.15.30.
  2) Wieczór z modlitwą –co piątek o godz. 17.00. Dla chętnych spotkanie przy kawie po modlitwie.
  3) Grupa formacyjna –modlitwa i dyskusja o wierze. Filiżanka kawy. Raz w miesiącu, w soboty o godz. 15.00 (najbliższe 15 czerwca).
  4) Schola – jeśli umiesz śpiewac i/lub grasz na jakimś instrumencie – dolącz do nas.Wyslij sms-aa do Milady: 0752 8931 787 lub Wiktora:0745 3647 316 aby dowiedzieć się więcej.Święcenie pokarmów

Wielka Sobota 30 marca, godz. 12.30

St Simon Stock Catholic Church, Brookfield Road, Ashford, TN23 4EU

Nabożeństwa w okresie wielkanocnym -- informacje w biuletynie parafialnym.


 • Polska Lokalna Misja Katolicka w Ramsgate, Canterbury, Dover została utworzona 25 marca 2012 r. Nowy proboszcz, ks. Paweł Stebel zaprasza do współpracy rodaków zamieszkałych w tych miastach. Trwają rozmowy na temat możliwości odprawiania Mszy w języku polskim w kościele katolickim w Folkestone, dokąd łatwy dostęp mieliby zarówno mieszkańcy Dover jak i Ashford. Słowo ks. Pawła.
 • Polska Szkoła w Ashford, informacje na temat szkoły: Monika Limanowska 07847221866 lub mlimanowska@yahoo.com


Święcenie pokarmów

Wielka Sobota 7 kwietnia, godz. 12.30

St Simon Stock Catholic Church, Brookfield Road, Ashford, TN23 4EU

Nabożeństwa w okresie wielkanocnym -- informacje w biuletynie parafialnym.
 • Piknik Rodzinny w Ashford pełen atrakcji

  W niedzielne popołudnie 15 maja całe rodziny zgromadziły się na rozległej łące na tyłach hotelu i pubu
  Conningbrook. Choć usytuowany tuż przy trasie A28 w Ashford, obiekt zatopiony jest malowniczo w imponujących przestworzach zieleni.

  Tym, którym nie straszne było zachmurzone tego dnia niebo i chłodne powietrze sowicie opłaciło się przybycie na imprezę zorganizowaną przez redakcję portalu polkent.co.uk. Milusińscy cierpliwie (lub nie) czekali na swoją kolejkę do malowania twarzy. Obok smakowicie pachniały przypiekane na rożnie kiełbaski. Z głośników co rusz padały zapowiedzi kolejnych konkursów z nagrodami ufundowanymi przez organizatorów i sponsorów pikniku.

  Rodzice dzieci w wieku szkolnym mogli uzyskać informacje
  o polskiej szkole sobotniej, która od września ruszy w Ashford i zapisać do niej swoje pociechy. Kto chciał, mogł dać upust wyobraźni wyczarowując kompozycje na kartkach papieru. Wiatr najwyraźniej  też chciał wziąć udział w tym przedsięwzięciu rozdmuchując kartki i świecidełka na wszystkie strony świata. Wśród obecnych krążyły losy loterii. Zewsząd słychać bylo gwar rozmów, okrzyków zadowolenia z wygrania jednej, a czasem nawet dwóch z wielu atrakcyjnych nagród. Kulminacyjnym i jakże widowiskowym punktem imprezy był wyścig w workach, a trofeum--dwa rodzinne bilety na powrotną przeprawę promem. Na zdjęciu: trzyosobowe drużyny rodzinne przygotowują się do wzięcia udziału w konkursie.


News & Updates

Archive