Spotkanie Wigilijne

 

To było pierwsze spotkanie wigilijne zaproponowane przez Kasię i zorganizowane przez Zrzeszenie Polaków Okręgu Kent w piątek 10 grudnia 2010 r. Przyjemny, chłodny piątkowy wieczór połączył w świątecznym nastroju grupę Polaków, którzy dotarli do gościnnego Thanet Neigbourhood Resource Centre przeważnie z okolic Canterbury, ale również i Swale.

Kasia, pokonana przez grypę, co prawda nie dotarła na imprezę, która rozpoczęła się w piątek 10 grudnia o godz. 18.45. Jednak nie zabrakło na niej ciepła i pogody, a przyniesione przez uczestników przysmaki rzeczywiście pozwoliły na przeniesienie się do czasu świątecznego.

Wszystko poprzedzone było przygrzewaniem barszczu czerwonego, któremu towarzyszyły tradycyjne uszka. Na uroczyście nakrytym stole nie mogło zabraknąć ryby, której obecni mogli spróbować pod wielu postaciami, z wykwintnymi pstrągiem w galarecie i łososiem z jajkiem włącznie.

Uroczysta kolacja wigilijna zaczyna się jednak w skupieniu i tak było tym razem, a zaraz potem przyszedł czas na łamanie się opłatkiem. Przy stole był czas na rozmowę, jak to przy okazji spotkania.

Nie mogło też zabraknąć kolęd, które zabrzmiały na przemian wesołą i refleksyjną nutą. To było ciepłe spotkanie, jak w rodzinie, tyle że rozszerzonej o przyjaciół, których różne losy przywiodły do hrabstwa Kent.

News & Updates

Archive